Mobil

Android cihazınıza Ubuntu yükleyin!

Yeni Ubuntu geliştirici önizleme özelliği, kullanıcılara Android ile birlikte çift yükleme yapmasına izin veriyor.

Android cihazınıza Ubuntu yükleyin!

Linux tabanlı Ubuntu Touch mobil işletim sistemini geliştiren Conanical, Android kullanıcılarına Ubuntu Touch’u ön yükleme yapmasına olanak tanıyor. Böylece Android kullanıcıları cihazlarında Android işletim sistemi ile beraber Ubuntu’yu da çalıştırabilecek.  Conanical, özellikle uyumlu cihaz olarak Nexus 4'ü gösteriyor ve diğer Nexus modelleri, Galaxy Nexus, Nexus 7 ve Nexus 10 üzerinde de çalışacağını söylüyor.

Android kullanıcıları sadece bir simgeye dokunarak Ubuntu’ya geçebilecek ve bu işletim sistemini inceleme fırsatı yakalayacak. Ancak Ubuntu geliştiriciler sitesinde açıklanan bu haberde, çift önyüklemenin normal kullanıcılar için uygun bir özellik olmadığı belirtildi ve sadece geliştiricilerin yükleme yapması tavsiye edildi.

1387868152_new-dual-boot-shots.png

Şimdiye kadar çift işletim sistemleri arasında geçiş yapmak kolay olmamıştı ancak, Ubuntu Touch ön yüklü Android cihazınızda tuş kombinasyonları ve komut satırı arayüzüzü gibi basit bir arayüzü ile bir tuşa dokunarak her iki işletim sistemi arasında geçiş çok kolay olacak.

1387869612_dualboot-ubuntu.png

Çift önyükleme yükleme ve çalıştırma birkaç kolay adımda yapılabilir. Bir defaya mahsus yaptığınız kurulum ile istediğiniz Ubuntu sürümünü yükleyebileceksiniz.

https://wiki.ubuntu.com/Touch/DualBootInstallation

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.