Android cihazlar için mini microSD okuyucu

Kickstarter üzerinden başlatılan projeye yoğun ilgi gösterilirken, mini microSD'nin temmuz ayında satışa sunulacağı belirtiliyor.

Android cihazlar için mini microSD okuyucu

Akıllı telefonların geldiği nokta kişileri hayretler içerisinde bırakıyor. Yakın geçmişte sadece arama için var alan telefonlar şimdilerde ise hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Sahip oldukları birçok yetenek ile adete dijital yardımcımız görevini üstleniyor.

Akıllı telefonların eleştirdiğimiz noktaları yok mu? Elbette ki var. Batarya ve sahip oldukları depolama birimleri çoğu kez eleştiri alan detayların başında gelir. Örnek vermek gerekirse HTC’nin işlemci ve ekranıyla göz dolduran Droid DNA modelinde 16GB’lık bir depolama birimi benimsemesi. MicroSD kart desteği sunmayan telefon yetersiz hafızası sebebiyle birçok kesim tarafından eleştiri aldı.
1365569736_mini-microsd-reader-2.jpg

Gelinen noktaya baktığımızda benzer hamleler farklı üreticilerden gelmeye devam ediyor. Kicstarter üzerinden başlatılan yeni bir proje, depolama biriminde yaşadığımız sıkıntıya çözüm olabilir. Andy ve Rich adlı iki kardeşin başlattığı projede mini bir microSD okuyucu tasarlanıyor. Bir anahtar büyüklüğünde olan microSD okuyucu projesi için 5.000 dolar gerekiyor ve şu an için paranın büyük bölümü toplanmış görünüyor.

Sadece Android telefon ve tabletlerde kullanılacak cihaz 32GB'a kadar microSDHC, 64GB'a kadar da microSDXC desteği sunuyor. Tabi microSD kart okuyucusunu kullanabilmek için bazı ön yetiler gerekmekte. Kullandığınız modele göre root yetkisi, üçüncü parti yazılım ya da özel romlar cihazı kullanmaz için gerekli olan uygulamalar olabilir. Projenin yaz aylarında bitmesi bekleniyor. Satış işlemi sonrası hangi telefon için nasıl bir yetki istendiğinde o süreçte göreceğiz.
1365569750_mini-microsd-reader-3.jpg