Mobil

Android cihazlar için ‘unroot’ uygulaması

Android'in vazgeçilmez unsurlarından root uygulamasını kaldırmanız gereken durumlarda Universal Unroot uygulaması büyük kolaylık sağlıyor.

Android cihazlar için ‘unroot’ uygulaması

Açık kaynak kodları sayesinde kullanıcılara sınırsız özgürlük sunan Android sisteminde root yetkisi vazgeçilmez özelliklerin başında geliyor. Root yetkisi sayesinde cihazınızı dilediğiniz gibi modifiye edebilir, bilgilerinizi yedekleyebilir ve Play Store’da yer alan tüm uygulamaları sorunsuz çalıştırabilirsiniz. Yani kısacası cihazınızdaki tüm yetkileri elinize alıyorsunuz.

Tabi root yetkisi cihazın yazılımına müdahaleyi gerektirdiği için garanti noktasında bazı problemler yaşanabilmekte. Bu gibi bir durumla karşılaştığınızda ya da root yetkisine sahip cihazınızı tekrar unroot haline getirmek istiyorsanız Play Store’da yayınlanan Universal Unroot uygulaması birçok kişinin yardımına koşacaktır. Kısa süre önce Play Store’daki yerini alan uygulama için 1 dolarlık bir fiyat uygun görülmüş.

Eğer sizde root yetkisine sahip cihazınızı gerekli durumlarda unroot haline getirmek istiyorsanız Universal Unroot uygulamasını buradan indirebilirsiniz. Uygulama geliştiricisi söz konusu uygulamanın Android platformundaki her cihaz için uygun olduğunu dile getiriyor. AndroidOS sitesi ise işe yaramadığı takdirde uygulamayı geri iade etmeyi teklif ediyor. Uygulama videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.