Android dünyasındaki iki popüler model daha güncelleme desteğine kavuşuyor

Çinli teknoloji devi OnePlus, güncelleme desteği konusunda verdiği sözleri tutmaya devam ediyor.

Android dünyasındaki iki popüler model daha güncelleme desteğine kavuşuyor

OnePlus, popüler OnePlus 8T ve OnePlus 10T modelleri için en son güvenlik yamasını içeren yeni yazılım güncellemeleri yayınlamaya başladı. Özellikle Hindistan'da başlatılan bu güncellemeler, global anlamda kullanıcılara ulaşması için biraz zaman alabilir. Bu güncelleme, cihazın genel güvenliğini artırmak ve bazı ciddi hataların üstesinden gelmek için tasarlandı.

Bir süre önce, OnePlus 10T'nin pil ömründe iyileştirmeler, kamera stabilitesi ve en son güvenlik yamasını içeren OxygenOS 13.1 güncellemesi aldığını görmüştük. Şimdi, OnePlus 10T için CPH2413_13.1.0.584(EX01) yazılımı ve OnePlus 8T için de aynı yazılım sürümü güncellemesi alıyor. Eğer bu modellerden birine sahipseniz, güncellemenin cihazınıza birkaç saat içinde veya birkaç gün içinde ulaşması bekleniyor.

Android dünyasındaki iki popüler model daha güncelleme desteğine kavuşuyor

Güncellemeyi manuel olarak kontrol etmek isteyen kullanıcılar, Ayarlar menüsüne giderek Hakkında bölümünden Güncellemeleri Kontrol Edin seçeneğini kullanabilirler. Güncellemeyle gelen değişikliklere gelirsek; en önemli özellik, Ağustos 2023 Android güvenlik yamasının eklenmesi oldu. Bu, sistemin güvenliğini artırıyor.

Dikkat çeken bir diğer önemli bilgi de, OnePlus'ın OxygenOS 13.1 için OTA sürüm numarasının formatını değiştirmiş olması. Bu, kullanıcılara yazılım sürümünü biraz farklı gösterebilir.

OnePlus her ne kadar bu güncelleme ile daha çok güvenliği ön plana çıkarmış olsa da, bu durum bile Çinli teknoloji devinin kullanıcılarına verdiği sözleri tutma telaşında olduğunu gösteriyor.