Mobil

Android Google doğumlu değil! Peki Android nerede doğdu?

Android'in sonradan Google'ın olduğunu biliyor muydunuz?

Android Google doğumlu değil! Peki Android nerede doğdu?

Android dünyanın en popüler işletim sistemlerinden biri ve hemen hemen herkesin bildiği ve Google ile ilişkilendirdiği bir platform. Google bu işletim sistemini dünya çapında iyi bir yere getirdi. Ancak Android’in Google doğumlu olmadığını biliyor muydunuz?

1398010762_android-and-me10-630x342.jpg

Android işletim sistemi aslında 2003 yılında telefonlar değil dijital kameraları destekleyen bir platform olarak geliştirmeye başlandı. 2005 yılında Google şirketi 2005 yılında Android işletim sistemini devraldı.

Bir mühendis ve robot aşığı olan Andy Rubin OS mühendisleri ekibi ile birlikte Android işletim sistemini ilk geliştiren kişi oldu. Bu işletim sisteminin dijital kameralar için uygun olmadığını kısa sürede fark eden ekip, hedeflerini cep telefonlar için değiştirdiler.

Kurulduktan bir yada bir buçuk yıl sonra parası biten ekip, ilk önce Samsung ile görüştü.  Ancak Samsung, Rubin’in bu satın alma fikrine güldü. 2005 yılında ise Android ve Google buluştu. Google bu projeyi üstlendi ve zamanla büyüyerek büyük başarıyı elde etti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.