Mobil

Android Ice Cream Sandwich kullanım oranı yükseliyor!

Google'ın mobil işletim sistemi Android'in son versiyonu ICS'nin kullanım oranı günden güne artmaya devam ediyor!

Android Ice Cream Sandwich kullanım oranı yükseliyor!

Google bundan tam 4 yıl önce ufak bir şirket çapında ilerleyen Android firmasını geleceğini şekillendirecek çok akıllı bir hamle yaparak satın almıştı. Google'ın bu akıllı hamlesinin başarsının buralara geleceği kimse tarafından kestirilemezdi fakat Android işletim sisteminin geleceğinin parlak olduğu taa o zamanlar belliydi.

Google Android'i aldığı günden beri kısa zamanda çok büyük işler başararak işletim sistemine evrim geçirtti diyebiliriz, bu evrimin son resmi aşaması ise Ice Cream Sandwich yani Android 4.0'dır. Tüm dünyada hemen hemen tüm markaların yavaş yavaş yeni cihazlarına yeni amiral gemilerine güncellemesini başlattığı veya fabrikasyon olarak yüklediği ICS 4.0 sürümünün kullanımının günden güne arttığını biliyoruz.

1336037002_a.jpg

İlk yayınlandığı günden itibaren  %0.5 oranında seyreden yeni Android güncellemesi Nisan ayında %2.9'a içinde bulunduğumuz Mayıs ayının 1'inden itibaren ise %4.9'a yükseldi. Bu yükselişin bu süreçten sonra hızlı bir şekilde ilerlemesi bekleniyor.

1336037032_s.jpg

Android 4.0 ICS güncellemesi piyasada yavaş yavaş kendine yer edinmeye başladı. Sürüm yayınlandığı ilk aylarda [B]%0.5 oranında seyrederken[/B] bu oranı Nisan ayında [B]%2.9'lara çıkardı ve 1 Mayıs itibariyle bu oran %4.9 olarak kendini ön plana çıkardı.[/B]

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.