Mobil

Android için Barcode Scanner programı

İhtiyacınıza hızla cevap veren bu ücretsiz uygulamayı çok seveceksiniz.

Android için Barcode Scanner programı

Matrix code teknolojisinden QR Code Türkçe "Hızlı yanıt" anlamına gelen iki boyutlu bir barkod teknolojisidir. Japon firması Denso-Wave tarafından geliştirildi. İlk defa 1994 yılında duyurulan QR Code iki boyutlu (2D) barkodların en popüler olanı. Code'u geliştirilken öncelikle tarayıcılar tarafından kolay okunabilir olması amaçlanmış.

1331539716_barcode-scanner1-teknolojiokucom.jpg

Tarayıcıların kodu çözmesi bir kaç saniyeden fazla sürmüyor. Her türlü üründe kullanıldığı gibi özellikle basılı yayınlarda sıkça kullanımına rastlamak mümkün.Mesela dergiler okuyucularına internet içeriklerine ulaşmasını Qr Code olarak verdikleri Url'ler veya şifrelerle sağlıyor. Bunun yanısıra kartvizitlerden, müzelere çok değişik kullanım alanlarına rastlamak mümkün. Adeta aradaki bürokrasiyi kaldırıyor ihtiyacınız olan her ne ise süratle ulaşıyorsunuz.

1331539749_barcode-scanner2-teknolojiokucom.jpgBarcode Scanner programı ile QR Code eklenmiş her uygulama ve sayfalara çok kısa süre içinde android cihazlarınıza indirebilir veya görüntüleyebilirsiniz. Android  bir cihaza sahipseniz Barcode scanner sizin için olmazsa olmaz bir uygulamadır. Uygulama sayesinde telefonunuzla her türlü barkodu okutabilir kısa süre içinde veri akışını başlatabilirsiniz.1331539851_barcode-scanner5-teknolojiokucom.jpg

Android için Barcode Scanner programını yüklemek için;

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.