Mobil

Android için efsane Tetris oyunu yayında!

Tüm zamanların efsane oyunu Tetris aynı görüntü ve dizayn ile birlikte Android cihazlarınıza geldi!

Android için efsane Tetris oyunu yayında!

Tüm zamanların en iyi oyunlarından birisi olan Tetris'in gerçek sürümü Android'e geldi. Hatırlayacağımız üzere bundan yıllar önce ve günümüzde hala bulunan el konsollarında karşımıza çıkan Tetris oyunu, efsane görüntüsüyle Android marketteki yerini geçtiğimiz günlerde aldı.

Oyun ile ilgili olarak yaptığımız ufak bir inceleme sonucunda, eski oyundan hiç bir farkının olmadığını gördük. Özellikle kaliteli görüntüsü ve sunduğu HD sesleriyle muhteşem efsane oyunun tadını olduğu gibi sunmuş diyebiliriz.

Akıllı telefonunuza oyunu yükleyip elinize aldığınızda sanki tetris konsolunu kullanmış havası veriyor. Gelin hep birlikte görüntülerine bakalım.

1339751817_unnamed.jpg
İlk olarak karşımıza çıkan ekran, konsollarda oynadığımız gibi Level'leri sunuyor. Oyuna özellikle verilen piksel efekti konsoldaki görünümü birebir sağlamış durumda. Konsept olarak dokunmatik arayüzle olan uyumluluk son derece müthiş durumda.


1339752007_unnamed.jpg
Oyunda sunulan kontrol mekanizmasına baktığımızda aynı konsoldaki gibi büyük bir tuş yer alıyor, oyunda yer alan büyük tuşla yukarıdan gelen şekillerin  yönlerini değiştirebiliyoruz. Diğer tuşlar ise sağa ve sola yönlendirmek için kullanılıyor.  Sağ bölmede yukarıda yer alan minik tuşlarla birlikte music, level ve start tuşu yer alıyor.

Muhteşem oyunu hemen ücretsiz bir şekilde indirmek için bağlantımıza tıklayın!

Google Play Store - Tetris Classic

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.