Android için Facebook Messenger Lite sürümü çıktı

Facebook'un anlık mesajlaşma hizmeti Messenger, Android kullanıcılarının karşısına Lite sürümü ile çıkıyor. Peki, Facebook Messenger Lite sürümü neler sunuyor?

Android için Facebook Messenger Lite sürümü çıktı

Facebook, geçtiğimiz yıllarda anlık mesajlaşma hizmetini bünyesinden ayırmış ve karşımıza Messenger uygulaması ile çıkmıştı. Facebook Messenger ilk etapta mesajlaşma hizmeti sunmanın ötesine geçememiş, ancak gelen güncellemeler ile arama yapma, Facebook'tan bağımsız çalışma ve dosya gönderimi gibi özelliklere kavuşmuştu. Android, iOS ve Windows Mobile platformlarında yer alan Messenger, şimdi de Lite sürümü ile karşımıza çıkıyor.

Facebook Messenger Lite, sadece Android için!

Facebook Messenger Lite sürümü isminden de anlaşılacağı gibi ana uygulamanın kırpılmış hali olarak Google Play Store'daki yerini aldı. Android telefon pazarında üst segment telefonlardan daha fazla olan giriş ve orta seviye cihazları hedefine alan Messenger Lite sürümü, sadece 10 MB büyüklüğünde.

Oldukça küçük bir yapıda olan uygulama, Messenger'ın giriş seviyesinde yer alan Android telefonlarda kasma ve yavaş açılma gibi sorunlarını ortadan kaldırıyor. Messenger Lite sürümü şimdilik Sri Lanka, Tunus, Kenya, Venezuela ve Malezya ülkelerinde indirime sunuldu.

Facebook Messenger Lite APK. dosyasının, ilerleyen günlerde APKMirror gibi modifiye edilmemiş APK dosyalarını sunan güvenli sitelerde yayınlanması bekleniyor.