Mobil

Android için sahte Flash Player indirmeyin!

Rus sitesinde sahte Adobe Flash Oynatıcı yayınlandı.

Android için sahte Flash Player indirmeyin!

Uzmanlar Android kullanıcılarını kandırmaya yönelik kullanılan bir sahte Flash Player uygulaması konusunda uyardılar. Dolandırıcılar Instagram ve Angry Birds gibi çok kullanılan uygulamaların sahtelerinden sonra şimdi de Adobe'nin Flash Player'ının sahtesini çıkarmaya başladılar.

1337716416_androidflash.jpg

Android işletim sistemli cihazlara uygun olduğu ileri sürülerek bir Rus sitesinde sahte Adobe Flash Oynatıcı yayınlandı. Bu uygulama indirilip yüklendiğinde, web sitesi başka bir URL'ye bağlanarak zararlı .APK dosyasını indiriyor. Kullanıcıların özel hizmetlere para ödemesine sebep olan bu sahte uygulamayı Trend Micro uzmanlarının tespit etti.

1337716453_androidflasoynatici.jpg

Adobe'nin adını kullanan sitenin, daha önce de sahte uygulamalar dağıtan web sitesiyle aynı IP'de olduğu saptandı. Trend Micro uzmanları, Android cihazlarınıza Adobe Flash Player veya diğer uygulamaları indirmek için Google Play'den başka yerin kullanılmaması konusunda uyardı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.