Android işletim sistemi Lollipop 5.0'ın en iyileri! - Page 1

1. Sürpriz yumurta!

Android güncellemelerin içine çeşitli sürprizler koymayı seven Google, Android 5.0 Lollipop 'ın içerisine ise jelibonlardan, dondurma sandviçlerinden ve paskalya yumurtalarından oluşan bir oyun koydu. Fakat oyunu oynamak o kadar kolay değil! Öncelikle Ayarlar bölümüne gelmeli ve lolipop resmine birkaç kez uzun basmalısınız. Google, bu sürpriziyle kullanıcılarına keyifli vakit geçirmesini sağlayacak.

Android işletim sistemi Lollipop 5.0'ın en iyileri! - Page 2

2. Tap & Go

Android 5.0 Lollipop güncellemesini yüklemek yerine cihazını değiştiren kullanıcılar için, Tap & Go özelliği oldukça kullanışlı. Google size eski cihazınızda bulunan arama geçmişinizi, hesaplarınızı ve kaybetmediğiniz birçok şeyi hatta uygulamalarınızı bile Bluetooth yardımıyla yeni cihazınıza geçirmenize yardımcı oluyor.

Android işletim sistemi Lollipop 5.0'ın en iyileri! - Page 3

3. Ayarlarda arama

Google, Android tarihinde Google arama çubuklarını hiç bu kadar kullanışlı hale getirmemişti. Arama çubuğu sayesinde Ayarlar içerisinde ulaşmaya ve değiştirmeye çalıştığınız özelliklere manuel halinden çok daha hızlı ulaşacaksınız.

Android işletim sistemi Lollipop 5.0'ın en iyileri! - Page 4

4. Panel ve özelliklere hızlı ulaşım

Google bildirim panelini eski güncellemelere göre çok daha farklı tasarladı. Lollipop 5.0'de üst panel bildirim çubuğundaki özellikleri kullanmak için artık iki parmağınızı kullanarak paneli aşağıya çekmeniz yeterli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.