Mobil

Android Jelly Bean ile cihazınızı güvenle başlatın!

Android Jelly Bean'ın fazla bilinmeyen bu özelliğini çok seveceksiniz.


Google'ın geçtiğimiz ay I/O etkinliğinde tanıttığı Android'in en yeni sürümü olan 4.1 Jelly Bean birçok yeni özellik ile birlikte geldi. Bu özelliklerden birisi de güvenlik başlatma seçeneği oldu. Peki bu özellik tam olarak ne işe yaradığını biliyor musunuz?

Aslında Android'in bir önceki sürümü Android 4.0 daha birçok üretici tarafından kullanıcılara sunulmadı. Ancak bu sebepten dolayı yeni gelen Android 4.1 Jelly Bean tepkilere neden oldu ama yenilikçi özellikleri ile çok beğenildi. Köklü değişiklikleri beraberinde getirmeyen bu sürüm işlevsellik, stabilite ve performans artışı gibi başlıkları beraberinde getiriyor.

1342123807_androidsafemodehaber1.jpg

Güvenli yeniden başlatma seçeneği yeni sürümün yayınlanmasından sonra farkına varılan özelliklerden birisi oldu. Google daha önce bu özelliğin detaylarından bahsetmemişti ancak bu özellik, üçüncü şahıs yazılımların olumsuz etkilenen cihazlar adına adeta ilaç gibi oldu.

Bu yeni özellik sayesinde telefonunuzda yaşadığınız ve üçüncü şahıs yazılımlardan kaynaklı olası bir soruna karşılık olarak tedbir alabileceksiniz. Bu işlemi uygulayıp telefonu başlatıyorsunuz, cihazda yüklü olan tüm üçüncü şahıs yazılımlar devre dışı bırakıyor ve işletim sistemi bu şekilde açılıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.