Mobil

Android Jelly Bean ve KitKat kullanıcılarına şok!

Hindistan'lı güvenlik ekibi Adroid'in iki sürümünde bulunan VPN açığını ortaya çıkardı.

Android Jelly Bean ve KitKat kullanıcılarına şok!

Global mobil piyasasının en büyük pazar payına sahip işletim sistemi ünvanına sahip Android yeni bir tehdit altında. Yapılan teknik araştırmalar Jelly Bean ve KitKat sürümlerine sahip Android cihazlarını etkisi altına almış bulunuyor.

Hindistan'daki, Bilgisayar Acil Durum Müdahale Timi tarafından bildirilen tehdit, VPN servisini kullanan Android kullanıcılarını etkiliyor. Hackerlar bb açıktan faydalanıp güvenlik duvarını baypass ediyor ve telefona ulaşabiliyorlar. Aslına bakarsanız VPN izlenemeyen internet bağlantısı sağlamak için kullanılıyor. Ancak bu servisin Android'in KitKat ve Jelly Bean sürümü ile yaşadığı uyumsuzluk bu açığı ortaya çıkarıyor. İsrail'li güvenlik şirketenin ilk olarak Samsung'un Galaxy S4 modelinde ortaya çıkmıştı.

 1393967685_img20140304231415.jpg

Fakat Hindistan'lı güvenlik ekibinin araştırmaları sorunun tek bir telefon modelinde değil, tüm işletim sistemini tehdit ettiğini gösteriyor. Bu arada Hindistanlı güvenlik ekibi Google'ın açığı kapatmak için yayınlayacağı yamaları sunana kadar VPN servislerini kullanmamalarını tavsiye ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.