Mobil

Android Jelly Bean'lu Nokia N9!

Nokia N9'a Android işletim sisteminin son sürümü olan Jelly Bean'u yüklendi!


Alexey Roslyakov, ünlü bir geliştirici ve Nokia'nın MeeGo işletim sistemli son telefonu olan N9'a Android işletim sisteminin son sürümü olan Jelly Bean'u yüklemeyi başardı. Alexey, daha öncede N900 için Android 2.2.1, N8 için Android 2.3 Gingerbread ve N9 için Android 4.0 Ice Cream Sandwich versiyonlarını port etmişti. Geliştirici şimdi de N9 kullanıcılarını sevindirecek yeni bir port etme olayını duyurdu.

Ünlü geliştirici Alexey Roslyakov, Twitter hesabından yayınladığı görüntüyle N9'a Android 4.1.1 sürümünü yüklemeyi başardığını kanıtladı. Rus geliştiricinin yakında yükleme dosyalarını paylaşacağı düşünülüyor. N9 sahipleri Ice Cream Sandwich'i ikinci işletim sistemi olarak kullanabiliyorlardı. Şimdi ise aynı şekilde Jelly Bean'u da kullanabilecekler.

1342752807_aycnp06ceaaxbg5.jpg

Android Jelly Bean'lu Nokia N9'da henüz hangi özelliklerin kullanılabileceği bilinmiyor. Alexey Roslyakov'un Twitter hesabını takip ederek yeni detaylardan haberdar olabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.