Mobil

Android kullanıcıları her gün 700 bin artıyor

Google'in işletim sisteminin kullanıcı sayısı hızla yükseliyor!


Teknoloji devi Google'nin işletim sistemi Android yükselişini hızla ilerletiyor. Son verilere göre günde 700 bin yeni cihazın aktif hale geldiği açıklandı.  Android işletim sisteminin başında bulunan Andy Rubin'in Twitter ve Google+ hesabı üzerinden şu açıklamayı yaptı "Şu anda her gün 700 bin'den gazla Android cihaz aktif hale geliyor. Merak edenler için her cihazı bir defa sayıyoruz. İkinci kez satışa alınan cihazları saymıyoruz. Ve cihaz aktivasyonu derken mağazaya girip Android sistemli cihazı satınalan kullanıcı sayısından bahsediyoruz." 

1324453965_android-logo.gif

Android cihazların satış rakamı Mayıs ayında 400 bin, Haziran ayında 500 bin ve geçtiğimiz ay ise 550 bin rakama ulaşmıştı. Sürekli güncellenen, şık, hızlı, uygulama çokluğu ve uygulamalarının çoğunun ücretsiz olması tercih sebebi haline geldi. Ice Cream Sandwich ile birlikte bu satış rakamının daha da fazla olması bekleniyor. İlerleyen zamanlarda hep birlikte göreceğiz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.