Mobil

Android kullanıcıları neden iPhone'a dönüyor?

iPhone'a geçmek isteyen Android kullanıcılarıyla ilgili araştırma gerçekleştirildi.

Android kullanıcıları neden iPhone'a dönüyor?

Son dönemlerde Android kullanıcılarının yaklaşık %30'u iPhone'a geçmeyi düşünüyor. Araştırmaya göre Android kullanıcılarını iPhone'a geçmeye iten üç ana neden var.  Android'in açık kaynaklı olması, işletim sisteminin birden fazla farklı sürümü olduğu anlamına geliyor.

Bir süredir Google, sürümleri daha düzenli olarak güncelliyor. Ama hala Android'in iOS'tan güvenliğinin daha düşük olduğu düşüncesi devam ediyor. Fakat kullanıcılara göre Apple uygulamalar ve eko sistem üzerinde, Android'den daha sıkı bir denetime sahip.

1512592154_0x0-android-kullanicilari-neden-iphonea-gecmek-istiyor-1512570499526.jpg

Bu sebeple Apple hassas bilgilerin saklanması konusunda daha güvenli görülüyor. İkinci neden de, görünüşe göre tüketicilerin bazıları Apple'ın cihazlar arasında şifreleri, ayarları, fotoğrafları ve videoları senkronize eden sistemi olan iCloud'u çok seviyor. Araştırmada son neden olarak da Apple'ın yüksek seviyedeki müşteri hizmetleri ve teknik desteği gösterilmiş.

Yorumlar
mernno
iphone tam bir mahrumiyet bölgesi
Cevapla
Oğuz
Olurmu ben nükleer fırlatma kodlarımı saklıyorum icloudta. Hem face id çok güvenli komple CIA olarak apple'a kurduruyoruz güvenlik sistemini. Parmak izi okuyucularını söktürdük daha güvenliymiş "face id". Hem dokunuyosun falan mikrop. Hijyenik değil bir kere. Bu arada telefonum hep güncel. iphone 6 ama ios11 var. Biraz yavaşladı ama olsun apple apple apple.
Cevapla
Esterabim
:)
Ada
Saklayanlar olabilir cenk. Seni ilgilendirmez sen işine bak eski sürüm androidini kullanmaya devam et
Cevapla
Cenk
Kim hassas?? Bilgilerini cep telefonunda saklar?? Komik... bu kadar güvenlik niye?? Devlet sırlarını mı saklıyoruz telefonda? Gülüyorum sadece
Cevapla
Murat
Ben saklıyorum canım
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.