Mobil

Android kullanıcılarından şaşırtan anket sonucu!

Yapılan bir anket sonucu, çok sayıda Android kullanıcısının iPhone 12 almayı düşündüğünü ortaya çıkardı!

Android kullanıcılarından şaşırtan anket sonucu!

Bir akıllı telefon platformunun gerçekleştirmiş olduğu anket sonucu, Android kullanıcılarının iPhone 12’ye sıcak baktığını ortaya koydu.

Android kullanıcılarından şaşırtan anket sonucu!

SellCell isimli bir akıllı telefon platformu, birçok Android kullanıcısının katıldığı bir anket gerçekleştirdi. 2 bin Android kullanıcısının katıldığı ankette, Android kullanıcılarına bir sonraki telefonlarının ne olacağı soruldu. Anket sonuçları ise oldukça şaşırtıcı oldu. Çünkü iPhone 12'ye dair ilginç cevaplar aldı.

Oylamaya katılan Android kullanıcılarının üçte birinin (%33.1) Apple iPhone 12 serisinden bir cihaz almayı düşündüğü belirtti. Ancak bu sonucun altında yatan neden ise daha şaşırtıcıydı. Çünkü katılımcıların %55,9’u telefonundan memnun olduğunu, bu isteğin altında yatan ana nedeninin uzun güncelleme süresine sahip iOS işletim sistemi olduğu ifade edildi.

Yapılan ankette, dört iPhone 12 modelinden hangisini seçecekleri soruldu. Ankete katılan kullanıcıların büyük bölümü (%48,1) iPhone 12 Mini cevabını vermesi dikkat çekti. Ayrıca katılımcıların %36,9’u daha kompakt bir cihaz alma isteğini ve bu sebeple Android’den ayrılmaya hazır olduğunu belirtti. Kullanıcılar yapmış oldukları seçimlerin altında yatan ana neden olarak ise; yazılım kalitesiyazılım desteği ve kompakt boyutlar olduğunu belirtti.

Anketten elde edilen bazı sonuçlar ise şu şekilde sıralandı;

 • Dört varyantın en küçüğü ve en ucuzu olan iPhone 12 Mini, % 48'in üzerinde oyla en popüler seçim oldu.
 • iPhone 12 Pro Max, % 23 ile en popüler ikinci seçenek oldu.
 • Diğer yanıtlardaki telefon seçenekleri ise; iPhone 12 Pro (% 18,1), iPhone 12 Max (% 10,9) şeklinde oldu.
 • 'Daha uzun yazılım desteği' ile tercih edenlerin oranı -% 55,9
 • 'Daha iyi gizlilik koruması' nedeni ile tercih edenlerin oranı -% 48,8
 • 'Kompakt form faktörü' (5,4 inç iPhone) nedeni ile tercih edenlerin oranı -% 36,9
 • 'Daha iyi fiyatlar' nedeni ile tercih edenlerin oranı -% 30,9
 • 'Daha iyi özellikler' (kamera, teknik özellikler, tasarım) nedeni ile tercih edenlerin oranı -% 24,7
 • "5G bağlantısı" nedeni ile tercih edenlerin oranı -% 19
 • 'Daha İyi Kullanıcı Arayüzü' nedeni ile tercih edenlerin oranı -% 12,1

 • Android kullanıcılarının % 36'sı ise, yeni bir tablet için pazarda olsaydı, yeni iPad'lerden birini satın almayı düşünüyor olduğunu belirtti.

 • 2020 iPad modelini almayı planlayanların çoğunluğu (% 66,7) daha ucuz iPad 8. Nesil modelini isterken, % 33,3'ü iPad Air 2020 modelini tercih etti.

 • Yeni bir akıllı saat satın almaya gelince, Android kullanıcılarının yalnızca % 17'si 2020 Apple Watch modeli alma lehine yanıt verdi.

 • 2020 Apple Watch satın alanların çoğunluğu (% 73,5) serinin en yeni üyesi Apple Watch SE ile devam edecek. Bu arada, diğer% 26,5'lik kesim bütçe dostu Watch SE yerine Apple Watch Series 6'yı seçti.

Peki sizin bir sonraki telefonunuz ne olacak? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Misafir
Her zaman "ANDROİD"
Cevapla
alma sever
haha yersen anip değilsen sorunun yok elma kurtlu çıkmış haberi yok seni elma seni
Cevapla
Neden
Arkadaşlar insanların androidleri olup iphoneistemesi doğal bu yeni r gündem başlatma yani abartmayın insanlar sevmiyor olabilir
Cevapla
Samedo
Hayaller (iPhone12) hayatlar (xao,hua,sam.oppo) bende alcam iPhone 12 x pro max fero alcam kesin
Cevapla
Cem
Kimse kendini kandırmasın, Android kullanıcılarının ekseriyeti zaten iPhone'a parası yetmediğinden mecbur Android kullanıyor. Paranız yetse iPhone alır mıydınız olsaydı soru, evet cevabı çok daha fazla çıkacaktı :) Bu arada gelişmiş ve zengin ülkelerde çoğu kullanıcının tercihi iOS/iPhone iken, yüksek nüfuslu gelişmemiş ülkelerde Android daha çok kullanılır, Android kullanıcı sayısının yüksek olmasının da yegane nedeni budur.
Cevapla
Misafir
İphone param yetmediğinden değil gereksiz pahalı olarak düşündüğümden tercih etmiyorum, zaten iphone 12 pro max alsam ne olcak benim bi telefondan ne kamera beklentim vardır ne oyun performansı beklentim vardır benim için bir telefonun akıcı olması kasma, donma vb olmaması, şarj ının iyi gitmesi ve gereksiz pahalı olmaması gerekli. Ben oyun oynuyacak olsam zaten hali hazırda gaming sistemim var fotoğraf konusunada gelince günü kurtarması yeterli. Bu arada telefonum p30 lite 128gb gayet memnunum
Misafir
1.5 yıldır s9 kullanıyorum bundanda önce 3.5 yıl htc m9 ondanda önce yine android bir telefonum vardı ve hepsini kendim beğenerek aldım gayette memnunum , iphone alamadıgımdan değil android kullanmak istediğim için bu telefonları aldım
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.