Yeni sürüm ile ilgili pek çok konu daha önce internete sızdığı için neyle karşılaşacağımızı az çok biliyorduk ancak isim konusunda tam bir sürpriz yaşandı.

Artık yeni Android sürümü Android L olarak isimlendiriliyor ve geleneksel hale gelen rakamlar ve tatlı isimleri tarihe karışıyor.Google yeni Android L sürümünde beklendiği gibi tasarımı ön plana çıkarıyor ve 4.0 sürümünden bu yana en kapsamlı tasarım değişikliği karşımıza çıkıyor.

64 BİT DESTEĞİ GELDİ
Yeni sürümde Google, Material Design adı verilen yeni bir tasarım dili kullanıyor. Daha sade bir görünüm, daha yuvarlak ögeler ve sistemin tamamına entegre edilmiş animasyon geçişleri yeni tasarımın belkemiğini oluşturuyor. Ayrıca 64-bit desteği de yeni eklenen özellikler arasında.

3 BOYUTLU ÖGELER
Google yeni sürümde arayüze daha fazla önem veriyor ve derinlik algısını işin içine katıyor. Geliştiriciler otomatik olarak arayüzde görsel elemanları istifleyebilecek ve gölgeler ile 3 boyutlu ögeler elde edebilecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.