Mobil

Android L'de hızlı ayarlar değişime uğrayabilir

Google'ın Android L'nin resmi dağıtımına yeni özellikler katabilir.

Android L'de hızlı ayarlar değişime uğrayabilir

Android 4.2 Jelly Bean sürümüyle hızlı ayarlar menüsüne kavuşan Google, geride bıraktığımız birçok güncellemeye rağmen hızlı ayarlar menüsüne henüz yeni bir şeyler katmış değil. Android L’nin geliştirici ön izleme sürümünde Materyal Tasarım kapsamında arayüzü değişen hızlı ayarlarda, aynı zamanda parlaklık kısayolu direkt üst tarafa konumlandırıldı.

Ancak yeni hızlı ayarlar menüsü yine de kullanıcıları tatmin etmiş değil. Zira kullanıcılar Android üreticilerinin sunduğu gibi hızlı ayarlarda yer alan kısayolları dilediği şekilde yerleştirmek istiyor. Android L şu an bu özellik mevcut değil, fakat kullanıcılar Android L geliştirici ekibinde yer alan sorumlu bir mühendise yöneltikleri sorularda hızlı ayarlar menüsünün artık özelleştirilebilir bir yapı sunması gerektiğinin altı çizildi. Sorumlu geliştirici ise bu durumu ekibe ileteceğini belirteceğini ifade etti. Kullanıcıların sıklıkla dile getirdiği bir diğer husus ise stok Android’te artık yüzdeli pil simgesinin aktif olarak kullanılması old. 

Android L’nin final aşamasında özelleştirilmiş bildirim ekranı ve yüzdeli pil simgesi bizleri karşılayabilir. 

1405328412_90.jpeg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.