Mobil

Android M, HTC One M9 ve One M9+ için resmen onaylandı!

HTC Kıdemli Global Online İletişim Müdürü Jeff Gordon, Android M güncellemesini alacak HTC telefonları resmen açıkladı.


Google'ın geçtiğimiz aylarda resmi olarak açıkladığı ve bazı Nexus cihazlar için Önizleme sürümünün 2.nci versiyonunu yayınladığı Android M'nin 3.ncü ve nihai sürümü birçok kullanıcı tarafından bekleniyor.Geçtiğimiz birkaç saat önce HTC Kıdemli Global Online İletişim Müdürü Jeff Gordon, Android M güncellemesinin HTC One M9, One M9+ ve daha fazla cihaz için mevcut olacağını Twitter hesabı üzerinden duyurdu.

1438507916_img20150802122019.jpg

Android M güncelleştirmelerini alacak HTC cihazlar hiç şüphesiz yakında ilan edilecektir. Şu anda sadece geliştirici önizleme versiyonu mevcut olan ve sadece (ben de dahil olmak üzere Nexus 5 sahiplerinin kullanabildiği Android M, birçok kullanıcı tarafından bekleniyor. Google'ın sonbahar aylarına doğru yayınlaması beklenen final sürümü yayınlanma tarihinden itibaren HTC'nin yeni Sense arayüzü çalışmaları ve cihazlara sunulması süreci yaklaşık 90 gün sürecek. Bu da Android M güncellemesinin ilk HTC telefonuna yüklenme tarihinin 2016 yılının ilk aylarını bulacağını gösteriyor.

Android M'nin geliştirilmiş pil ömrü, basitleştirilmiş uygulama izinleri ve kontrol, Android Pay, gelişmiş bir arayüz ve daha fazlasını içeren iyileştirmeler sunması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.