Mobil

Android M özellik: Batarya tasarruf modunu sesle açma ve kapatma!

Android M ile gelecek yeni özellik telefonunuzun batarya tasarruf modunu ses komutuyla açıp kapatmanızı sağlayacak.

Android M özellik: Batarya tasarruf modunu sesle açma ve kapatma!

Google özellikle Android 5.0 sürümü ile Nexus cihazlara pil tasarrufu modu eklenmesini sağladı. Belirli bir batarya seviyesine düştüğünde otomatik veya elle etkinleştirilebilen bu özelliğe Android M ile üçüncü bir seçenek ekleniyor.

Google Now uygulaması ile entegreli çalışan özelliği Google Now'un ülkemizde henüz kullanılamaması nedeniyle deneyemedik ancak gelen bilgiler özelliğin gayet iyi çalıştığını söylüyor. Google'a sesli komutla "pil tasarrufu modunu etkinleştir" dediğinizde yapacağı ilk işlem "batarya tasarruf modu"'nu açmak. Ayrıca bu sayede batarya tasarrufu modunu devre dışı bırakabiliyor aynı şekilde aktif edebiliyorsunuz.

1433536722_img20150605225948.jpg

Bu özellik Android M önizleme sürümünde mevcut  olmakla birlikte bazı hatalar içerdiği de söylenmekte. Özelliğin final sürümünde daha hızlı sonuç vereceğini düşünüyorum. Şu an kafa karıştırıcı bir kullanıma sahip özelliğin ülkemizde de kullanılabileceği günü merakla bekliyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.