Mobil

Android Market sınır tanımıyor

Tablet ve akıllı telefon işletim sistemi Android için indirilen uygulamalar rekora doymuyor. Geçtiğimiz günlerde 10 milyar uygulamayı geçti. Android uygulamaların bazıları 10 gün boyunca indirimli olarak Google?ın Android Market?inden indirilebilecek.


Android  uygulama yükleme hızının artmaya başladığını gösteren   Google  veri incelemelerine  göre,Android  uygulamalarının  ilk 1 milyarlık seviyeye ulaşması 22 ay , 9 milyardan 10 milyara ulaşması ise sadece 1 ay sürerek  uzmanları şaşırttı. Apple?ın öncü niteliğindeki App Store'undan ilk 1 milyar uygulamanın indirilmesi 9 ay sürmüştü. iPhone ve iPad'in üretici firması  hala bu sektörde lider ancak Android'in hızlı yükselişi Apple'ı koltuğunu sallandırmaya başladı. Uzmanlar, Android'in 2012'nin ilk yarısında uygulama yüklemesi açısından Apple'ın yerini alacağını söylüyor.

1323384419_untitled-3-copy.jpg

Bazı  lider sektör uzmanlarına göre ise bu rakamlar çok önemli  bir kriter olarak  yorumlanmıyor.Uzmanlara  tavsiyesine göre  Google düşük kaliteli uygulamaları mağazadan uzak tutacak yeni bir strateji geliştirmeli.

En popüler uygulamalar Android de

Android işletim sistemi, 2011'in başında Nokia Symbian'ı geçerek dünyanın en popüler ve ilgi çeken  işletim sistemi oldu. Popülarite artışında Kindle Fire gibi hesaplı ve kaliteli Android tabletlerin piyasaya sürülmesinin de payı var.Android'in 10 milyar eşiğini aşması, bir kampanyayla kutlanacak. Google'dan yapılan açıklamada 10 gün bir dizi popüler ve ücretli uygulama, sadece 10 cent gibi düşük bir fiyatla Android kullanıcılarına sunulacak. Fiyatı indirilecek ilk uygulamalar arasında Asphalt 6 HD, Minecraft, Endomondo Sports Tracker Pro uygulamalarından bazıları.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.