Mobil

Android Market uygulama yükleme sorunu ve çözümü

Geçtiğimiz günlerde meydana gelen bir sorun yada kısıtlama nedeni ile Android Marketten daha önce ulaşabildiğimiz ve yükleyebildiğimiz uygulamara artık telefon üzerinden erişemiyoruz


Geçtiğimiz günlerde meydana gelen bir sorun yada kısıtlama nedeni ile Android Marketten daha önce ulaşabildiğimiz ve yükleyebildiğimiz uygulamara artık telefon üzerinden erişemiyoruz. Android Market' in web sitesinde de bu uygulamaları yüklemek istediğimizde cihazınız desteklenmiyor uyarısı veriyor.

Uygulamarın başında Adobe Flash ve GO Dev Team' e ait olan ve çok sevilen bir arayüz programı olan Go Launcher uygulaması geliyor.  Tabii bunlar sadece ikisi daha bir çok uygulama bir anda kayboldu.

Çözüme gelecek olursak, öncelikle telefonunuzun root olması gerekiyor. Bu işlem telefonunuzu garanti dışı yapabilir. Bu nedenle ona göre karar verin. Root yapma işlemi telefonunuzun versiyonuna göre değişiyor. İnternet' de bir iki arama ile bu işlemi yapabilirsiniz.

Biz telefonunuzun root olduğunu varsayıyoruz. Öncelikle marketten FasterFix uygulamasını telefonunuza kuruyorsunuz.

MARKET: FasterFix' i indirmek için tıklayın.
APK:

Bu uygulamayı yükledikten sonra, uygulamayı açın karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi root izin istemi gelecek.

1308320111_fasterfixsuperuser.png

Allow seçeneğini seçtikten sonra uygulama aşağıdaki resimde olduğu gibi açılacak.

1308320165_fasterfix.png

Uygulama açılınca yukarıdaki resimde gördüğünüz Asia yazan kısma tıklıyoruz ve seçeneklerden Europe' u seçiyoruz. Bu işlemden sonra telefonunuzu kapatıp açın.

İşlem doğru şekilde tamamlanırsa hem android marketten kaybolan uygulamar gözükecek hemde GPS alıcınız çok daha hızlı bir şekilde uydulara bağlanacak.

Yorumlar
Misafir
Bahsedilen şekilde yaptım fakat faster fix uygulamasında europe seçip go ya bastıktan sonra restart yaptım fakat düzelmedi sorun.Go ya basmadan denedim ama yine aynı şekilde ..uygulamayı tekrar açtıgımda yine asia yazıyordu.. Nasıl çözebiliriz bu sorunu?
Cevapla
Misafir
FasterFix uygulamasını tekrar açtığında seçeneklerde yine ASIA gözükür. Onun üstünde Current Server: yazan bir yer var orada europe.pool.ntp.org yazmıyorsa yada yazmasına rağmen herhangi bir değişiklik yoksa eğer Root ile ilgili bir sorunun olabilir.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.