Mobil

Android Market'teki boyut sınırı yükseldi!

Google, Android Market'teki boyut sınırını yükseltti, sorunları ortadan kaldırdı!

Android Market'teki boyut sınırı yükseldi!

Google dün yaptığı resmi açıklamasıyla birlikte Android Market'ten  yeni düzenlemelerle birlikte 2'şer GB'tan 4 GB dosya yüklenmesine izin verilecek! Dün yapılan bu açıklamayla birlikte APK'lar eski 50 MB sınırından kurtulacak.

Önceki sınırlama ile birlikte bazı uygulamalarda, 3B grafik kullanılan oyunlarda, yüksek çözünürlüklü yazılımlarda çok daha fazla boyuta ihtiyaç oluyordu. Bu tarz sıkıntıların olduğu Android Market'te yapılan bu boyut ayarlamasıyla birlikte uygulama geliştiricileri rahat bir nefes alacak gibi görünüyor.

1331028238_android-market.jpg

Yeni gelen uygulama ile birlikte uygulama geliştiricileri esktra yüklemeler için para ödemeyecek. Google bütün dosyaları kendi sunucularında barındıracak. Uygulamaların güvenliği konusunda da da büyük bir gelişme sağlıyor.

1331028202_androidmarket1.pngPaket uygulamalarına getirilen bu boyut arttırımı ile birlikte Örneğin: bir GameLoft oyununu Market'ten satın aldığınız uygulamanın ek dosyalarını indirmek için geliştiricinin, yani GameLoft'un kendi sunucularından dosyaları çekmek zorunda kalıyorduk. Yeni gelecek olan uygulama ile birlikte bu tarz sorunların ortadan kalkacak gibi görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.