Mobil

Android M’deki saat haftanın ilk gününü seçmenize olanak veriyor [APK dosyası indir]

Android M'de daha gelişmiş bir saat uygulaması yer alıyor.

Android M’deki saat haftanın ilk gününü seçmenize olanak veriyor [APK dosyası indir]

Android M’de yerleşik olarak yer alan saat uygulaması fonksiyonları (alarmlar, dünya saati, kroometre ve geri sayım) itibariyle Android 5.0 Lollipop sürümünden pek de farklı değil. Ancak yeni sürümde Google’ın özellikle kullanıcıların görmek istediği yeni bir özelliği saat uygulamasına dahil ettiğini görüyoruz.

1433137807_orologio-android-m.png

Android M saat uygulamasında kullanıcılar haftanın ilk gününü cumartesi, pazar ya da pazartesi şeklinde ayarlayabilecek. Yeni özellikle en azından dünya genelinde bir sorun olan haftanın ilk günü karmaşasına çözüm olacaktır. Çoğu batı toplumlarında haftanın ilk günü pazar olarak belirlenmiştir. Önemli bir kesim içinse ilk iş günü olan pazartesi haftanın ilk günü olarak kabul ediliyor. Dileyen kullanıcılar cumartesi gününü de haftanın ilk günü olarak belirleyebilecek.

Google’ın yeni saati KitKat sürümde çalışmadı. Uygulamayı kullanabilmek için Android 5.0 ve üzeri bir sürüme sahip olmanız gerekiyor. Saat uygulamasına ait APK dosyasının buradan indirebilirsiniz.  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.