Mobil

Android Mesajlar masaüstüne geliyor!

Android'in mesajlaşma uygulaması Android Mesajlar, çok yakında PC'lerde de kullanılabilecek.


Android'in resmi mesajlaşma uygulaması olan Android Mesajlar, aldığı son güncelleme ile yaşanan sorunları çözdü. Yenilik sunmayan bu son güncelleme, geleceğe yönelik bir takım bilgilerin ortaya çıkmasını sağladı.

Android Police'in ortaya çıkardığı bilgilere göre; Android Mesajlar uygulamasının son sürümünde, uygulamanın Web'ten kullanılabilmesi için bir takım kodlar yer alıyor.

Aynı WhatsApp Web'de olduğu gibi internet tarayıcısı üzerinden de kullanılacağı söylenen Android Mesajlar, bu sayede hem WhatsApp'a hem de Apple'ın iMessage servisine rakip olacak.

Söylenene göre; Android Mesajlar uygulamasının PC üzerinden kullanılabilmesi için telefonun ve bilgisayarın aynı Wi-Fi ağına bağlı olması gerekiyor. Yani telefon yanınızda olmadığı zaman PC üzerinden mesaj gönderemeyeceksiniz.

Önümüzdeki günlerde sunulacak olan güncelleme ile kullanıma sunulması beklenen bu özellik, bakalım beklenen ilgiyi görecek mi?

Android Mesajlar uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.