Mobil

Android M'nin duvar kağıdını ve zil seslerini indirin

Android M'nin geliştirici ön izleme sürümü yayınlandı. Geliştiriciler yeni sürüme ilişkin sistem dosyalarını indirmeye sundu.

Android M'nin duvar kağıdını ve zil seslerini indirin

Android 5.0 Lollipop’ta tasarıma büyük oranda kafa yoran Google, Android’in yeni sürümü Android M’de ise işletim sisteminin içerisine odaklanıyor. Android M’de irili ufaklı yüzlerce yenilik var ancak öne çıkanları “Android Pay desteği, parmak izi sensör desteği, uygulama izinlerinde düzenleme, telefon ya da tabletlerin uzun süre kullanılmadığı zaman bekleme moduna geçiş yapması (pil verimliliği), daha hızlı veri transferi ve şarj olanağı sunan USB Type-C desteği ve özelleştirilmiş Chrome Sekmeleri” şeklinde sıralayabiliyoruz.

Google I/O etkinliğinde kullanılan slaylatlarda tasarım noktasında dikkat çeken yenilik ise Google’ın yeni duvar kağıdı oldu. Google’ın harita uygulaması için çekilen uydu fotoğraflarından biri olan duvar kağıdı, Google’ın son yıllardaki doğal duvar kağıtlarını seçme geleneğini devam ettiriyor. Alt bölümde söz konusu duvar kağıdının üzerine tıklayarak orijinal haliyle indirebilirsiniz.

Ayrıca Android M’nin 24 arayüzü, 12 zil, 8 alarm ve 11 bildirim sesinden oluşan sistem ses dosyasını buradan indirebilirsiniz.

1432898422_fjd7i5x.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.