Mobil

Android MyGlass uygulaması güncellendi

Google, akıllı gözlük kullanımını daha basit bir hale getiriyor.

Android MyGlass uygulaması güncellendi

Giyilebilir teknolojinin yaygınlaşmasında öncü olarak gösterilen Google Glass ile akıllı telefon ya da tabletimizde yaptığımız birçok işlevi sıra dışı kullanıcı arayüzünde gerçekleştirebiliyoruz. Google, aynı zamanda gözlüğün mobil cihazlar tarafından kontrol edilmesine olanak sağlayan MyGlass adlı uygulamayı güncelleyerek gözlüğü daha kullanışlı bir hale getirdi.

1378528685_google-glass-close-630.jpg

Daha önce sınırlı özelliklere sahip olan uygulama, sağlanan güncelleme neticesinde Google Glass arayüzü artık akıllı telefonlar üzerinden kontrol edilebilecek. Uzaktan kontrol şu aşamada mümkün görünmüyor, ancak Google’ın akıllı gözlüğü için sürekli yayınladığı güncellemeler ve daha basite indirgenen kullanım göz önüne alındığında, bu özelliğin de yakın zamanda sunulması bekleniyor.

Yorumlar
Misafir
Türkiyede bu gözlüğü neye giyiyorsun.Sokağa çık bakalım çarpmıyorlar mı? Coldplay
Cevapla
Misafir
bu gözlük konusu gerçekten super bir konu,ama göze giyileblir teknoloji en ince ve hassas konu,zor bir kullanım yolu,araba kullanırken düşünemiyorum bile..
Cevapla
Misafir
Bu gözlük haberlerinde bu adamı görmekten bıktım artık
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.