Mobil

Android N Geliştirici Önizleme'nin ikinci versiyonu yayınlandı

Google, Android N Geliştirici Önizleme 2'yi geliştiricilere sundu.


Android’in sahibi Google, yaklaşık bir ay kadar önce Android N Geliştirici Önizleme sürümünü tanıtarak herkesi şaşırttı. Android N ilk geliştirici önizleme sürümü beklenenden daha önce yol aldı ve şimdi arama devi ilkini yüklemiş olanlar için Android N Geliştirici Önizleme 2’yi sunuyor.

Android ne geliştiricilere sunulduğundan beri aslında bu gelen üçüncü güncelleme. Şirket ilk güncellemeden hemen sonra bazı hataları düzeltmek adına bir güncelleme yayınlamıştı. Android N Geliştirici Önizleme 2’de bazı yeni özellikler bulunuyor.

1.1GB büyüklüğündeki güncelleme bazı düzeltmelerin yanı sıra aşağıdaki yenilikleri getiriyor.

Vulkan: Geçtiğimiz aylarda AMD tarafından tanıtılan Vulkan grafik API’sı, Android N’in ikinci güncellemesinde test ediliyor.

Launcher kısayolları: Bu özellik ile destekleyen uygulamalara kısayol atayarak hızlı erişim sağlayabiliyorsunuz. Mesela mesajlaşma uygulamasına atadığınız bir arkadaşınıza istediğiniz şablondaki mesajı gönderebilme ve medya uygulamasına atadığınız bir programın sonraki bölümünü oynatma gibi kısayol bilgileri atayabiliyorsunuz.

Emoji Unicode 9 desteği: Bu özellik ile GIF formatındaki emojileri mesajlarınıza ekleyebileceksiniz.

1460621102_android-n-emoji-unicode-9.jpg

API güncellemeleri: Bildirim çubuğu ve çoklu pencere desteğinde yaşanan bazı sorunlar nedeniyle, Android N’in API sisteminde bazı güncellemeler yapıldı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.