Mobil

Android N'in resmi adı belli oldu

Android N için kullanılacak tatlı ismi büyük oranda belli oldu. Google Geliştirme Merkezi'nde uzun süredir hangi isim kullanılıyor? Detaylar haberimizde...

Android N'in resmi adı belli oldu

Google’ın geçtiğimiz günlerde önizleme sürümünü yayınladığı Android N işletim sisteminin resmi tanıtımı 18-20 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Google Geliştiriciler Konferansı’nda gerçekleşecek.

Yeni Android sürümüne eşlik edecek yenilikler büyük oranda netlik kazanırken, son olarak Android N’in resmi adı da belli oldu. Google cephesinden henüz konuya ilişkin bir açıklama gelmedi, fakat Android 7.0’ın uzun bir süredir Google geliştirme merkezinde “New York Cheesecake” olarak isimlendirildiği bildirildi. Genel algı Android N’in Nougat ya da Nutella ismini alacağı yönündeydi.

1458103582_perfect-new-york-cheese-cake-3.jpg

Google bugüne kadar Android sürümleri için Cupcake, Donut, Eclair, Froyo, Honeycomb, Gingerbread, Ice Cream Sandwich, Jellybean, KitKat, Lollipop ve son olarak Marshmallow tatlı isimlerini kullandı.

New York Cheesecake ismi hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
          
          
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.