Mobil

Android One'lı General Mobile 4G büyük ilgi gördü!

Türkiye'de Android One'lı tanıtılan ilk akıllı telefon olma özelliğiyle kullanıcılar tarafından çok beğenilen General Mobile 4G, 15 Mayıs'ta satışa sunulacak.

Android One'lı General Mobile 4G büyük ilgi gördü!

Bugün neredeyse 1,75 milyar kişi akıllı telefon kullanıyor olsa da dünya nüfusunun büyük çoğunluğu hâlâ cep telefonlarını sadece konuşma ve SMS mesaj atma için kullanıyor. Bir başka deyişle, video sohbet, harita, eposta, sesli arama, yüksek kaliteli fotoğraf ve video çekimi, sosyal ağlara bağlanma ve paylaşım gibi avantajlardan yararlanamıyorlar. İşte tam da bu nedenle akıllı telefonlar herkes için, özellikle de gelişmekte olan ülkelerde yaşayan insanlar için büyük farklar yaratıyor.

Akıllı telefon pazarının en çok tercih edilen platformu Android ile mobil teknolojilerin ve internetin avantajlarını herkes için ulaşılabilir kılmak üzere başlatılan Android One programı bugün Türkiye’de de hayata geçirildi. Bu program kapsamında geliştirilen ilk akıllı telefon olan General Mobile 4G, 15 Mayıs’ta Türkiye'de satışa sunulacak.

1431447242_img20150512190123.jpg

Android One programı kapsamında, akıllı telefonların sunduğu avantajlardan herkesin yararlanması için önde gelen donanım ve telefon üreticileri ile işbirliği yapan Google, Türkiye'den de General Mobile firmasını seçmiş durumda.

Android One'lı telefonlar kullanıcıya Android işletim sisteminin en güncel sürümü ile en yeni özellik, uygulama ve güncellemelerin rahatlıkla yüklenebileceği bir şekilde sunuluyor. Android One kullanıcıları, gelecek iki yıl boyunca çıkacak olan Android sürümlerine yayınlandıktan hemen sonra, beklemeden sahip olabilecek. 

1431447217_img20150512190208.jpg

Android One akıllı telefonlar hızlı işlemciler, üstün görüntü kalitesine sahip geniş ekranlar ve yüksek çözünürlüklü ön ve arka kameralar gibi gelişmiş özelliklere sahip. Android One akıllı telefonlar, tasarım süreci tüm aşamaları ve detaylarına kadar Google uzmanları tarafından test edilerek onaylanıyor olması, tam bir kullanıcı deneyimini garanti ediyor.

1431447203_img20150512185042.jpg

Türkiye pazarına General Mobile işbirliği ile sunulan ilk Android One telefon, hızlı ve kaliteli bağlantı desteği, çift LED flaş, çizilmeye dayanıklı ekran, Türkçe sesli arama desteği, yerel uygulama ve içeriklere kolay erişim gibi özelliklere sahip. 

‘General Mobile 4G’nin Teknik Özellikleri

Gorilla Glass 4 ile düşme ve yuvarlanmalara karşı 2 kat daha dayanıklı 5 inç ekrana sahip telefon HD 1280x720 çözünürlüğe sahip. Qualcomm'un 64-bit Snapdragon 410 işlemcisi ile raflarda yerini alacak telefon ayrıca 2 GB RAM, 4G LTE bağlantı desteği, 13MP arka ve 5MP kamera donanımı tarafından destekleniyor.  Ayrıca 2500mAh bataryanın bulunduğu telefonun 699 TL'den satışa sunulacak olması Fiyat/Performans açısından alınabilecek en iyi cihaz olarak karşımıza çıkıyor.

Öte yandan Android güncellemelerini geç yayınlamakla hatta vermemekle eleştirilen General Mobile'ın Android One'lı bu yeni modelinin ilk Android One güncellemelerini yayınlandığı anda alacak olmasını da işin bonusu olarak yorumlayabiliriz. Aşağıda Android One'lı General Mobile 4G'nin tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.