Mobil

Android Oreo Go ile çalışan uygun fiyatlı telefon geliyor!

Android Oreo (Go Edition) kapsamında çok uygun fiyatlı telefon MWC 18 etkinliğinde tanıtılacak. Peki, bu telefonun özellikleri neler olacak?


Google, geçtiğimiz aylarda Android Oreo (Go Edition) sürümünü duyurmuştu. 1 GB RAM'e sahip telefonları bile hızlandıran bu sürüm için Play Store'da Google'ın Go uygulamaları da yerini almaya başlamıştı.

Go uygulamaları arasında; Google Go, Google Haritalar Go, Gmail Go, YouTube Go, Google Asistan Go, Dosyalar Go ve Gboard Go'nun yer aldığını belirtelim.

Pazar günü başlayacak olan MWC 18 etkinliğinde Android Oreo (Go Edition) sürümüne sahip olacak olan ilk telefonun tanıtılması bekleniyor.

50 dolar gibi inanılması güç maliyet fiyatına sahip olması beklenen bu telefonu, hangi markaların üreteceği henüz bilinmiyor. Telefon hakkında bilinen tek şey 1 GB RAM'e sahip olacağı ve giriş seviyesi Snapdragon yonga setinin kullanılacağı yönünde.

Alım gücü düşük gelişmekte olan ülkelerde satışa sunulacak olan Android Oreo (Go Edition) telefonlar, ülkemizde satılmayacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.