Mobil

Android Oreo'da tema yüklemek için Root'a gerek yok!

Android 8.0 Oreo ile tama yüklemek için Root işlemine gerek kalmadığı ortaya çıktı.


Google'ın Pixel ve Nexus cihazları için yayınlamış olduğu Android 8.0 Oreo güncellemesi hakkında her geçen gün yeni bilgi gelmeye devam ediyor. Android 8.0 Oreo ile artık Root yapmadan tema yüklenebileceği ortaya çıktı. Daha önce tema yüklemek için cihazınızın Root'lu olması hatta bazı durumlarda ise Custom ROM yüklü olması gerekiyordu.

Android Oreo güncellemesi ile artık Android 8.0 ile uyumlu temaları direkt olarak yükleyebiliyorsunuz. XDA geliştiricileri; Android 8.0'a entegre olan OMS'den yani Kaplama Yöneticisi Hizmeti'nden yararlanarak Substratum temalarını direkt olarak yükleyebildiklerini açıkladı.

Ancak bu Kaplama Yöneticisi Hizmeti'nin şimdilik sadece stok Android arayüzü kullanan telefonlarda çalıştığını, 3. parti Android telefon üreticilerinin bu işleme izin vermeme ihtimalinin olduğunu belirtelim. Çünkü diğer firmalar kendi arayüzlerini geliştirip, bunlar için kişiselleştirilmiş tema desteği sunuyor.

1503662702_android-oreo-themes.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.