Mobil

Android P sesiniz kaydedildiğinde uyaracak!

Google’ın bir sonraki Android sürümü Android 9.0 P, telefon görüşmelerinde ses kaydı için uyarı gönderecek.


Google’ın bir sonraki Android sürümü Android 9.0 P hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Daha dün, ekran notu desteği, işletim sistemini iOS kullanıcılarına daha çekici hale getirmek için görsel iyileştirmeler gibi bir dizi özellik hakkında bilgi gelmişti. Hatta çift ekranlı ve çentik ekran tasarımına uyumlu tasarım özelliklerinden de bahsedildi.

Bugün, biraz küçük ancak şüphesiz dikkat çekici olacağı düşünülen bir özellik daha sızdırıldı. Android 9.0 P ile siz telefon görüşmesi yaparken karşı taraf konuşmayı kaydettiğinde size uyarı gelecek.

İlk bakışta rahatsız edici görünse de, bu özellik gizlilik ihlali için önemli bir adım olacaktır.

8 Mayıs - 10 Mayıs tarihleri ​​arasında gerçekleşecek olan bu yılın Google I/O'da Android 9.0 P hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca Android 8 Oreo ile olduğu gibi bir geliştiricinin önizlemesini almamız olasılığı da var.  Son birkaç büyük Android güncellemesi kongrede önizlendi, bu nedenle bu eğilimin devam edeceğine inanıyoruz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.