Mobil

Android tabanlı ilk oyun konsolu Ouya her yıl yenilenecek

Tegra 3 ve 1GB RAM'den güç alan oyun konsolu önümüzdeki yıllarda donanım noktasında bir hayli geri kalacak, bu sebeple donanım her yıl yenilenecek.

Android tabanlı ilk oyun konsolu Ouya her yıl yenilenecek

Kickstarter üzerinden toplanan bağışlarla binlerce kişinin desteğini alan Android tabanlı ilk oyun konsolu Ouya, kısa süre önce geliştiricilere sunulmuştu. Nisan ya da mart döneminde GameStop, Best Buy, Target ve Amazon gibi birçok mağazada satışa sunulacak konsol 99$’lık fiyata sahip.

Oyun konsolunun teknik özelliklerine göz attığımızda, 4 çekirdekli Tegra 3 işlemci, 1GB RAM, 8GB depolama alanı, 1080p destekli HDMI bağlantısı, WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth LE 4.0, kablosuz gamepad ve Android 4.1 Jelly Bean karşımıza çıkıyor.
1360313182_ouya-on-amazon.jpg

Mobil cihazlarda oynadığımız oyunları TV’ye aktararak daha keyifli bir kullanıcı deneyimi sunacak Ouya, açıklamalara göre konsolu her yıl yenilecek. Ouya CEO'su Julie Uhrman yapılan röportajda "Mevcut oyun konsolları 5-7 yıl arasında yenileme sürecine giderken, biz Ouya ile her yıl gelişim gösterip teknik özellikleri yenileyeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

Hatırlanacağı üzere oyun konsolu ilk duyurulduğunda Android 4.0 ICS ile çalışacağı bildirilmişti. Fakat konsolun çıkış tarihi dikkate alındığında sistem yerini Jelly Bean’e bıraktı. Zaten halihazırda Tegra 3 artık orta seviye olarak adlandırılan cihazlarda yer almaya başlamışken bu donanımın önümüzdeki yıllarda fazlasıyla geride kalacağı bir gerçek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.