Android telefon aldığınızda ilk yapmanız gerekenler! - Page 1

Cihazınızı kullanıma hazır hale getirdikten sonra sıra, Android'in avantajlarından birini değerlendirmeye geliyor. Giriş ekranınızı özelleştirmek için duvar kağıdını değiştirmekten simgeleri değiştirmeye ve widget eklemeye birçok şey yapabilirsiniz.
Ekrana simge eklemek için uygulama listesini açın ve giriş ekranınıza eklemek istediğiniz uygulamayı aklınızdan seçin. Şimdi bu uygulamaya dokunun ve parmağınızı liste ekrandan yok olana kadar kaldırmayın. Son olarak simgeyi giriş ekranınızda durmasını istediğiniz yere bırakın.

Android telefon aldığınızda ilk yapmanız gerekenler! - Page 2

Duvar kağıdını değiştirmek veya widget eklemek için giriş ekranınızda boş bir yere dokunun ve parmağınızı bir iki saniye basılı tutun. Karşınıza duvar kağıdını değiştirmek ve widget'ları yönetmekle ilgili seçenekler gelecektir.

Android telefon aldığınızda ilk yapmanız gerekenler! - Page 3

Pil yönetimi
Uygulamaları yüklemeye başlamadan önce bir konuyu daha aklınızda bulundurmanız gerekiyor: pil yönetimi. Cihazınızda kullanmadığınız donanımsal işlevleri kapatarak pil ömrünü uzatabilirsiniz. Bunu genellikle uyarı çubuğunu aşağı çektiğinizde görünen açma/kapama düğmeleriyle veya Ayarlar uygulaması içerisinden yapabilirsiniz.

Android telefon aldığınızda ilk yapmanız gerekenler! - Page 4

Örneğin bağlanabileceğiniz bir WiFi ağı olduğunda, mobil veri yerine daha düşük enerji tüketen WiFi bağlantısını tercih etmeniz iyi bir fikir olacaktır. Ancak bağlanacağınız WiFi ağı yokken WiFi'ı açık tuttuğunuzda cihazınız devamlı olarak mevcut WiFi ağlarını arayacağından ve bu sırada mobil ağa da bağlı olacağından, daha fazla pil tüketmenize neden olacaktır. Yani bağlanacağınız hiçbir WiFi noktası olmadığında onu kapatmak daha iyidir. WiFi ağına bağlıyken mobil veri bağlantısı otomatik olarak kesilir.
Bu sırada WiFi'ın gelişmiş ayarlar menüsüne göz atmanızda da fayda var. Burada WiFi kapalıyken bile konumunuzu daha kesin belirlemeye yönelik WiFi işlevini kapatabilirsiniz. Aksi halde WiFi bağlantısını kapatmanızın pek anlamı kalmayabilir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.