Mobil

Android telefonlara 10 GB RAM gelebilir

İddialar doğru çıkarsa dünyanın 10 GB RAM'e sahip ilk telefonu Oppo Find X olabilir.

Android telefonlara 10 GB RAM gelebilir

Android işletim sistemi RAM konusunda oldukça yüksek beklentilere sahip. Oldukça yüksek RAM kullanan Android işletim sistemini kullanan cep telefonlarında günümüzde 3-4 GB RAM artık standart olarak kabul ediliyor. Giderek artan RAM çıtası 10 GB'a çıkması ihtimali gündemde. 

Android telefonlara 10 GB RAM geliyor!

Ortaya atılan iddialara bakılırsa çıta daha da yükseliyor. Çinli üretici Oppo'nun, geçtiğimiz aylarda duyurduğu neredeyse çerçevesiz bir ekrana sahip olan Find X modelinin 10 GB RAM'li sürümünün olacağı iddia edildi. Ortaya atılan iddiaya göre Find X'in 256 GB depolama ve 10 GB RAM'e sahip sürümü gelebilir. Ancak bu iddia çok kesin değil. Hatta iddiayı ortaya atan Twitter'daki Ice Universe hesabı bile sonradan böyle bir modelin çıkmayacağı bilgisini de paylaştı.

Android işletim sistemi RAM olarak biraz obur olsa da 10 GB RAM'in ne kadar kullanışlı olacağı bilinmiyor. Windows'ta olduğu gibi belli bir miktarın üzerindeki RAM'in işletim sistemi için bir anlamı bulunmuyor. Ancak özel yazılımlar ya da uygulamalar bu kadar yüksek RAM'i kullanabiliyor. Ayrıca telefonun fiyatını anlamsız derecede artıracak olan bu RAM miktarının maliyete negatif etkisi olacağı da bir gerçek. Bu bakımdan 10 GB RAM kullacağı hoş gelse de pratikte fazla bir faydası olmayacaktır.
Yorumlar
Sezai
Mademki hepsi idia ve böyle bisey yok neden haber gibi okuyucular kandırılır.anlamak zor degil tıklanma istegi yani kandirmaca para kazanmaca. Yazik ki ne yazik.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.