Mobil

Android telefonların üçte birinde Lollipop kullanılıyor

Google Android sürümleri kullanım oranlarını açıkladı. Lollipop ve Marshmallow yükselişlerini sürdürdü.

Android telefonların üçte birinde Lollipop kullanılıyor

Google, Android sürümleri kullanım oranlarını bir kez daha yeniledi. Arama motoru devinin geliştiriciler sayfasından yayınladığı yeni kullanım oranlarına göre Marshmallow ve Lollipop yükseliş, diğer sürümler ise düşüş içerisinde.

Aralık ayında açıklanan verilerde %0.5 kullanım oranına sahip olan Marshmallow bir ay içerisinde kullanım oranını %0.7’ye yükseltti. Henüz sınırlı sayıda akıllı telefon için dağıtıma sunulan Android 6.0 güncellemesinin yeni yılda Samsung tarafından dağıtıma sunulmasıyla, kayda değer bir büyüme sağlaması bekleniyor. 

1452059765_1.jpg

Lollipop ise yeni verilere göre Android dünyasının üçte biri tarafından kullanılıyor. Geçen ay %29.5 olarak açıklanan pazar payı ocak ayına gelindiğinde % 32.6’ya yükseldi. Android ekosisteminin en çok kullanılan Android sürümü ise %36.1 ile KitKat oldu. Gingerbread ve Ice Cream Sandwich’in Android dünyasındaki varlıkları yavaş yavaş tükeniyor. 


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.