Mobil

Android telefonlarınız çalınsa da yerini bileceksiniz

Ar-Ge ekibinin geliştirdiği yazılım sayesinde Android telefonlarınız çalındığı zaman mesaj gönderecek.


Bilişim Güvenliği ve Bilişim Suçlarına Karşı Mücadele Derneği üyesi bilgisayar ve yazılım mühendislerinden oluşan bir ekibin geliştirdiği yazılım ile artık telefonlarınız çalınsa da yerini bileceksiniz.

1329078653_48599440661.jpg

Bu yazılımı kullandığınız taktirde eğer telefonunuz çalınırsa telefonu kullanan kişi sim kartını taktığı anda onun bilgilerinin olduğu bir mesaj alacaksınız. Böylelikle telefonunuzun kimin elinde olduğunu da öğrenmiş olacaksınız. Google'ın mobil işletim üstünden çalışan bu yazılım kısa süre önce piyasaya sürülmesine rağmen en çok indirilen 10 yazılım arasına girdi.

1329079102_arge.gif

10 kişilik üyeden oluşan ve her biri başka özel şirketlerde çalışan Ar-Ge ekibi Fransa'nın patent alma teklifine karşı yüzbinlerce doları geri çevirerek yazılımı ücretsiz olarak hizmete sundu. Yazılım şimdilik Google'ın Mobil işletim sistemi olan Android işletim sistemi kullanan cep telefonlarında uygulanabilecek.

Mobil cihazların IMEI numaralarının bile klonlandığı ve içerisindeki bütün verilerin silinebildiği korsan yazılım piyasasında bu yazılımın ne kadar başarılı olabileceği merak konusu ?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.