Mobil

Android ve iOS için en iyi video sohbet uygulamaları!

Android ve iOS cihazlarınızda kullanabileceğiniz en iyi video sohbet uygulamaları haberimizde!

Android ve iOS için en iyi video sohbet uygulamaları!

Akıllı telefonların gelişmesi ile uygulama sayısı hızla artıyor. Cihazın işletim sistemine göre sunulan uygulama marketlerindeki uygulama sayısı gün geçtikçe daha fazla artıyor.

Son yıllarda kameraların cihazların ön kısmına eklenmesi ile videolu görüşme uygulamaları yoğun ilgi görmeye başladı. Dünyanın neresinde olursanız olun internet üzerinden video görüşmesi yapmak artık çok kolay bir hale geldi. Hatta ücretsiz wi-fi bağlantınız varsa bu görüşmeyi bedavaya bile yapmanız mümkün oluyor.

1377181758_video-sohbet.jpg

Sizlere bu haberimizde Android ve iOS için en popüler video sohbet ve uygulamaların listesini sunuyoruz. Sonraki sayfalarımızda en popüler video sohbet ve konferans uygulamalarını inceleyebilirsiniz.


Google Hangouts

Hem Android, hem iOS cihazlarda çalışan Google Hangouts ile 10 kişiye kadarvideo konferans yapabilirsiniz. Bu video konferansı Google+ veya YouTube üzerinden canlı olarak internetten paylaşmanız da mümkün. Böylece Google Hangouts'u sadece bir video sohbet uygulaması olarak değil, bir video yayın platformu olarak da değerlendirebilirsiniz. Kullanmak için bir Google hesabına ihtiyaç duyacağınız uygulama ücretsiz. Chrome tarayıcısını indirerek Google Hangouts'u tüm bilgisayarlarda da kullanabiliyorsunuz.

1377181876_hangouts10-600x365.jpg

iPhone için indir

Android için indir


Skype

Birkaç yıl önce Microsoft tarafından satın alınan Skype, dünya üzerindeki en popüler video sohbet uygulamalarından birisi. Eğer Premium hesap alırsanız 10 kişiye kadar video konferans da yapabiliyorsunuz. Bunun yanında Skype kredisi alarak da dünyanın her yerinden telefon konuşması yapabilirsiniz. Skype'ı cep telefonundan, PlayStation 3'e kadar çok farklı cihaz üzerinde kullanmanız mümkün.

1377182159_skype-para-iphone.png

iPhone için Skype indir

Android için Skype indir


Facetime

Facetime ile tüm Apple kullanıcıları birbirleriyle video görüşmesi yapabiliyor.Birden fazla kişiyle video konferans yapmak ise maalesef mümkün değil.Uygulamayı ilk defa kullanmadan önce, cep telefonunuza gelecek olan aktivasyon kodunu bir seferlik girmeniz gerekiyor. Eğer Apple TV kullanıyorsanız, yaptığınız görüşmeyi doğrudan televizyonunuza yansıtabilirsiniz. Bunun için cihazınızdaki AirPlay-Yansıtma özelliğini aktive etmeniz gerekiyor. Uygulama, son nesil iPhone, iPod Touch ve iPad cihazlarında yüklü geliyor. Mac kullanıcılarının ise uygulamayı ayrıca indirmesi gerek. Fiyatı 1.79 TL.

1377182339_facetimelarge.jpg

ooVoo

Aynı anda 12 kişiye kadar video konferans yapabileceğiniz ooVoo ücretsiz biruygulama. Üstelik, video konferansa katılmak için uygulamayı indirmek de gerekmiyor; Facebook, Twitter veya e-posta üzerinden paylaştığınız bir linke tıklayan herkes video konferansa katılabiliyor. Uygulamanın iOS, Android, Windows ve Mac için geliştirilmiş farklı versiyonları var.

1377182548_oovoomobilevideo.jpg

Android için ooVoo indir

iPhone için ooVoo indir

Tango

Tango ile hem video konuşması yapabiliyor hem de mesajlaşabiliyorsunuz.Uygulamayı kullanabilmek için her iki tarafın da Tango'yu yüklemiş olması şart. Uygulamanın yakınlardaki Tango kullanıcılarını göstermek gibi ilginç bir özelliğinin olduğunu da not etmekte yarar var. Eğer mahremiyet kaygısıyla bu özelliği iptal etmek isterseniz, cihazınızın konum servisleri ayarından uygulama iznini kaldırmalısınız. Uygulama ücretsiz ama animasyon ve e-kart gibi bazı ekstra özellikler için ödeme yapmalısınız.

1377182696_tangohero.jpg

iPhone için Tango indir

Android için Tango indir


Fring

Hem video konuşması yapabileceğiniz hem de mesajlaşabileceğiniz biruygulama. Ayrıca dakikası 1 sentten başlayan fiyatlarla dünya üzerindeki tüm numaraları aramanız mümkün. Özellikle sık yurtdışı görüşmeleri yapanlar bu uygulamayı tercih edebilirler. Fring'le dört kişiye kadar video konferans yapabiliyorsunuz. Uygulamayı kullanmanız için telefonunuza SMS'le gelecek olan güvenlik kodunu girmeniz gerekiyor

1377182997_fring-for-symbian-gets-updated-to-version-7-0.jpg

Android için Fring indir

iPhone için Fring indir

Qik

iOS, Android ve BlackBerry cihazlar için geliştirilmiş olan bu uygulama ücretsiz. Qik ile hem diğer kullanıcılarla video konferans yapabiliyor, hem de kaydettiğiniz görüntüleri Facebook, Twitter, YouTube veya e-posta üzerinden herkesle paylaşabiliyorsunuz. İsterseniz bu videoları kişiye özel olarak da yayınlayabilirsiniz.

1377183267_beach2.jpg

iPhone için Qik indir

Android için Qik indir

Yorumlar
Misafir
Gurbetci Adanali hangout tango fring fring in tek farki 4 kisiye kadar grup videolu gorusme ozelligi var saygilar
Cevapla
Burada olan olmayan birsürü uygulama yükledim içlerinde en iyisi tango diğerleri wechat skype falan boş
Cevapla
Misafir
wechat en iyisi bu uygulamayı yazmamışlar
Cevapla
skypin surekli dusuk baglanti hizi yazisindan bikan biriyim. skype haric bunlarin arasinda en iyi program sizce hangisi?
Cevapla
Misafir
Sn.Teknoloji oku.com yetkililerine ; Mobile uygulamanızın Google Play Marketinde bulunan Murtaza YILMAZ nickli şahsın uygulamanız ile ilgili yorumda bulunan "Spam" içerikli yoruma müdahale etmemeniz durumunda Fiber Yazılım ve Teknoloji oku.com da Murtaza YILMAZ isimli şahıs kadar sorumlu tutulacaktır.. İlgililere duyrulur.. Teknolojioku.com: İlgili yorum Google' a spam olarak bildirildi ancak o yorumun kaldırılma işlemini ancak Google yapabiliyor ne yazık ki. Biz geliştirici panelinden dahi yorumlara müdahele edemiyoruz. Google buna izin vermiyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.