Mobil

Android ve iOS için tehlikeli işbirliği!

Bu işbirliği ile Android ve iOS'a güçlü bir rakip çıkabilir.


Samsung’un Intel ile ortaklaşa geliştirdiği Tizen mobil işletim sistemi için büyük planları var gibi görünüyor. Yeni gelen bilgilere göre şirket, bir rakip mobil işletim sistemi ile güçlerini birleştirerek hareket edecek.

HTML5 Füzyon Tekniği kurulumuna yönelik bir konferansa katılan Samsung Genel Sekreteri Wonsuk Lee, Tizen ve Firefox OS mobil işletim sistemlerini geliştirmek için Mozilla ve ekibi ile işbirliği yapmaları gerektiğini dile getirdi.

1385712913_6a22nffklz7msdmk6nb2.jpg

Samsung ve Intel tarafından birlikte geliştirilen açık kaynak mobil işletim sistemi Tizen, sadece akıllı telefonlarda değil, tablet PC'ler, televizyonlar ve diğer ev aletlerinde de kullanılması planlanıyor. Bir tarayıcı şirketi olam Mozilla'nın açık kaynak kodlu işletim sistemi Firefox OS ise şu anda Avrupa ve Güney Amerika bölgelerinde kullanılmaktadır.

Genel sekretere göre, hem Tizen hem de Firefox OS platformu geliştiricileri ortak HTML5 tabanlı uygulamalar kullanıyor ve bu yüzden işletim sistemi ekosisteminde büyümek için birbirlerine destek olmalıdır. Ayrıca Wonsuk Lee, Tizen işletim sistemine sahip ilk akıllı telefonun 2014’ün ilk yarısında çıkacağını söyledi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.