Mobil

Android ve iOS kullanım oranları açıklandı!

Android ve iOS mobil işletim sistemlerinin dünya genelindeki kullanım oranları belli oldu! İşte oranlar;

Android ve iOS kullanım oranları açıklandı!

Hem dünya genelinde hem de ülkelere göre Android-iOS kullanım oranları açıklandı! Araştırma ise Almanya merkezli pazar araştırma platformu Statista tarafından gerçekleşti.

Android ve iOS kullanım oranları açıklandı!

Google’ın Android ve Apple’ın iOS mobil işletim sistemlerinin kullanım oranları belli oldu. Statista, hem dünya genelinde hem de ülkelere göre Android-iOS kullanım oranlarını açıkladı.

Almanya merkezli pazar araştırma platformu Statista tarafından yayınlanan verilere göre, Google’ın Android işletim sistemi yüzde 87 ile en popüler sistem oldu. Apple'ın işletim sistemi iOS'un  kullanım oranı ise yüzde 13 olarak belirlendi. 

Bilindiği üzere akıllı telefonlara geçiş döneminden önce, neredeyse tüm üreticiler kendi mobil işletim sistemlerine sahipti. Ancak günümüzde akıllı telefon pazarı yalnızca iki işletim sistemine sahip. Bu iki işletim sistemi de bildiğiniz üzere ABD merkezli olan; Android ve iOS.

Android ve iOS kullanım oranları açıklandı! - Resim : 1

iOS'u kullanan tek marka iPhone, Android'i ise birçok marka kullanıyor, bunların en başında ise, dünya üzerindeki model sayısı fazla ve pazar payı yüksek olan Samsung yer alıyor. Dolayısı ile bu oran muhtemelen kimseyi şaşırtmamıştır.

Statista tarafından yayınlanan aynı verilere göre, iOS sadece Japonya, Birleşik Krallık,  ve ABD’de  Android’den daha fazla kullanıcı sayısına sahip. 
  
Hindistan ise Android'in en yüksek pazar payına sahip olduğu ülke olarak kayda geçti. Bu ülkedeki iOS kullanım oranının ise yüzde 3 olduğu tespit edildi.

Yorumlar
Tatr
iPhone Geri kalmış teknolojisini millete pahalı satarken android kısmında ise seçenek çok iPhone 11 pro max fiyatina Samsung almak hatta 3 tane almak daha makul! Ve özellikleri ayni millet akıllı artık iPhone 15-17 bin lira para vermez. Tabii Türkiye farklı aç diyen adamın cebinde 8 plus var.
Cevapla
MAHYM
Geymeye.....yoktur İPhone kullonuyorlar
Serhat
Aynen
Köfte
Android'in tek geçerim.Her şekilde 1. Sırada sürekli kendini geliştiren ve üstüne artı koyan bir sistem.tesekkurler ...
Cevapla
💠Gakk@💠
Androyidi iyosa tek geçerim
Cevapla
X Artık Biliniyor
Yahu demin Apple övüyodun gakka ! Yahu ne garip bi adamsın:)
ugur
Haber tamam iyi güzel. Ama asıl merak edilen geçmiş yılda neydi şimdi ne oldu ? Tek başına bu haber boş olmuş
Cevapla
Köfte
Geçmişte olan geçmiş ye kalır diye bir söz var bilmem anlatabildim mi.Ayrica Türkiye'de eskiye mazi geçilmiş e gazı derler...
Secret
Haberin konusu geçmiş yıllar değil, geçmiş yılları merak ediyorsan internetten araştırabilirsin dostum. Adamlar yapmış, emeğe saygı.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.