Mobil

Android ve iOS tarafında en çok kullanılan uygulamalar belli oldu

2015'in dördüncü çeyreğinde Android ve iOS ekosistemlerinde en çok kullanılan uygulamalar açıklandı.

Android ve iOS tarafında en çok kullanılan uygulamalar belli oldu

Drawbridge tarafından yayınlanan rapor 2015’in dördüncü çeyreğinde Android ve iOS platformlarında en çok kullanılan uygulamaları ortaya çıkardı. En çok kullanılan uygulama deyince bizim de aklımıza Facebook, Twitter, WhatsApp ya da Chroe geldi. Ancak liste başı uygulamlar sizleri şaşırtacaktır. 

Yayınlanan rapora göre ekim-aralık dönemini kapsayan dördüncü çeyrekte Android tarafından en çok kullanılan uygulama “Clean Master” oldu. Cheetah Mobile tarafından geliştirilen uygulama şirketin açıklamalarına göre “Basit, Eksiksiz ve Güvenli olan Clean Master, Cheetah Mobile tarafından geliştirilen dünyanın en çok indirilen Android iyileştiricisi, bellek & hız güçlendiricisi, ve güvenlik/antivirüs takımıdır. Cihaz performansını geliştirmede, gereksiz ve spam dosyaları kaldırmada, kötü amaçlı yazılımlara, trojanlara ve virüslere karşı korumada eşsizdir.”

1454139725_1.jpg

Üç ayda da en çok kullanılan uygulama olmayı başaran Clean Master’ın ücretsiz olduğunu hatırlatalım. Yine Cheetah Mobile tarafından geliştirilen CM Security Androd tarafından en çok kullanılan ikinci uygulama oldu. Mackolik ve Sahadan uygulamaları ise milyonlarca uygulama arasında en çok kullanılan 15 uygulama arasına isimlerini yazdırmayı başardılar.

iOS tarafından ise her ay farklı bir uygulama zirvede yer aldı Ekim ayında “Tango”, kasım ayında “iFunny” ve aralık ayında “Words With Friends” liste başı olmayı başardı. Yine iOS tarafında da Facebook, Twitter, WhatsApp ya da Chrome en çok kullanılan 15 uygulama arasında yer almadı. 

1454139741_2.jpg1454140264_2015-yilinin-en-cok-oynanan-bilgisayarps-oyunlari0.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.