Android ve iOS’tan sonra şimdi Windows Phone’a geliyor

BBM şimdi Windows Phone’a da gelebilir

Android ve iOS’tan sonra şimdi Windows Phone’a geliyor

BlackBerry’nin satılma olaylarının arkasından mesajlaşma uygulaması olan Black Berry Messenger’ın Android ve iOS’a geleceği haberleri gelmişti. Şimdi de BlackBerry’nin milyonları zorlayan nadide uygulaması Windows Phone kullanıcıları için de gelecek. Ancak henüz tarihi konusunda netlik yok.

1380487744_bbm.jpg

BlackBerry Messenger’in yapımcısı Gart Klassen Hong Kong’ta yaptığı bir konuşmada BBM artık sadece Android ve iOS ile sınırlı kalmayacağını belirtti. Diğer platformlara da açmayı düşündüklerini belirtti. Ayrıca konuşmasına BBM deneyiminden herkesin faydalanmasını istediklerini de ekledi.

BlackBerry kullanıcılarından 60 milyonu BBM kullanıyor. BBM’in belli bölgeler için gelen ve gelmeye devam eden iOS sürümü de başarıyla ilerliyor. Şimdilik 3 milyon kullanıcı iOS ve Android’ten BBM’e kaydolmuş görünüyor.

1380487768_blackberry-could-provide-bbm-for-windows-phone.jpg

WhatsApp bu konuda bildiğiniz gibi rakipsiz ilerleyen mesajlaşma servisi olarak başarısını sürdürüyor. BBM’in de bundan önce BlackBerry telefonlardaki başarısı küçümsenecek bir başarı değildi ancak diğer platformlarda BlackBerry kadar ilerleyebileceği düşünülmüyor. Yine de BBM yazılımcıları diğer platformlara da açma konusunda ümitli.