Mobil

Android ve iPhone arasındaki en büyük fark!

Android cihazlar ve iPhone arasındaki en büyük fark, tek bir görüntüde özetlenebilir.

Android ve iPhone arasındaki en büyük fark!

Android telefonlar ve iPhone arasında oldukça fazla fark olmasına rağmen, göze çarpan bir ana farklılık mevcut. iPhone, Android’e göre seçebileceğiniz muntazam bir platformdur. Neden mi?

Dünya çapında Android cihazlardan binlerce mevcut. Samsung, HTC, LG ve hatta Amazon gibi şirketler Android işletim sistemi ile çalışan telefon ve tabletler üretiyorlar. Baz istasyonları ve cep telefonu sinyal gücü veritabanlarını oluşturan OpenSignal şirketi tarafından gelen bilgilendirme infografiği bazı şeyleri açıkça göstermektedir.

Aşağıda inceleyebileceğiniz infografikte geçen yıl farklı cihazlarla indirilen Android uygulamalarını görebilirsiniz. İn fografikteki her karo ayrı bir cihazı temsil ediyor. Şirket, geçen yıl Android uygulamalarına erişmiş 18.796 farklı Android cihazın olduğunu söylüyor.

1438891637_androidfragmentation.png

Bu durum, hem olumlu hem de olumsuz etkilere sahip. Farklı tasarım ve boyut ile her çeşit telefonun bol olması gibi iyi yönlerinin olmasının yanısıra,  aynı zamanda Android’in gerçekten parçalanmış olduğu anlamına geliyor.

Ayrıca çeşit fazlalığı yeni sürüm Android güncellemelerinin tüm platformlar için yayınlanmasının daha uzun sürmesine ve özellikle kritik güvenlik düzeltmeleri için sorun olmasına neden oluyor. Çünkü farklı yazılımlara sahip telefonlara bu sürümler farklı ve uyumlu bir şekilde sunuluyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.