Mobil

Android Wear için ilk Launcher uygulaması yayınlandı

Mini Launcher sayesinde akıllı saatlerde herhangi bir uygulama başlatabilirsiniz.

Android Wear için ilk Launcher uygulaması yayınlandı

Google’ın mart ayında giyilebilir teknolojik aksesuarlar için duyurduğu Android Wear işletim sistemi kart tarzı bir arayüze sahip. Google’ın daha küçük ekranlar için tasarlanan işletim sisteminde Android’de yer alan arayüzü benimsemesi zaten beklenmiyordu. Kullanıcılar akıllı saat üzerinde bildirimlere ya da diğer içeriklere ekran üzerinde kaydırma hareketiyle erişebiliyor. Geliştiricilerin Android Wear işletim sistemi için yayınladığı Wear Mini Launcher ise Android arayüzünü akıllı saatlere getiriyor. Eğer kart tarzı arayüzü kullanışlı bulmuyorsanız, Wear Mini Launcher ile telefon ya da tabletinizde yaşadığınız arayüz deneyimini akıllı saatlere taşıyabilirsiniz.

1405150404_wear-mini-launcher-android-apps-on-google-play-2014-07-11-18-37-08-2014-07-11-18-37-09.png

Android Wear işletim sistemiyle çalışan ilk akıllı saatler olan LG G Watch ve Samsung Gear Live , Google Play’ şu an satışta. LG G Watch ayrıca seçkin pazarlarda mağazalarda listelenmeye başlandı. Söz konusu cihazların ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı henüz bilinmiyor.

Android Wear için geliştirilen Wear Mini Launcher uygulaması, telefon ve saat arasında yapılacak eşleşme sonrası yüklenecektir. Wear Mini Launcher’ı buradan indirebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.