Mobil

Android Wear iPhone Uygulaması Resmiyet Kazandı

Android Wear saatlere iOS desteği kazandıracak Android Wear uygulaması bugün itibariyle App Store'da.

Android Wear iPhone Uygulaması Resmiyet Kazandı

Akıllı saatler için devrim niteliğinde olan bu olay Android Wear yüklü saatler için "Malazgirt Savaşı" niteliğinde. Tarih kitaplarında bu olay "iPhone'un kapıları Android Wear'a açıldı." cümlesiyle de anlatılabilir. Bu uygulama aynı zamanda bir yandan da Apple'ın kendi kafasına sıkması olabilir. Bunun nedeni piyasada Apple Watch'dan daha iyi Android Wear saatler var. Kullanıcılar da desteğin sunulduğu andan itibaren Apple Watch yerine alternatiflerine yönelebilir.

Android Wear uygulamasının ilk sürümü sadece  LG Watch Urban desteği ile beraber geliyor. Bunun yanında Huawei, Asus ve Motorola'nın saatlerinin de desteğinin verilmesi kısa sürmeyecek.

1441049012_androidwearforios.png

Tabii ki şuan için üçüncü parti yazılım desteği iPhone için bulunmayacak ama Android Wear yüklü akıllı saatinizden bildirimlerinizi alabilecek, mesaj gönderebilecek, fitness uygulamalarını kullanabileceksiniz. Bunun yanında tabii ki Google'ın artık klasikleşen "Ok Google!" cümlesini kurduğunuzda da Google'ın assistanı size yardımcı olacaktır.

Andoid Wear desteği yanlızca iOS 8.2+ üzeri iPhone 5, 5s, 6 ve 6 Plus'lara sunulacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.