Mobil

Android yöneticisi BlackBerry kullanıyor

Google yönetim kurulu başkanı Eric Schmidt QWERTY klavyeli BlackBerry kullanıyor.

Android yöneticisi BlackBerry kullanıyor

Genelde teknoloji şirketlerinin çalışanları ve yönetimi kendi ürünlerini kullanırlar. Ancak Google'ın yönetim kurulu başkanı Eric Schmidt telefon pazarında büyük bir konuma sahipken ve en popüler mobil işletim sistemi kendilerinde olduğu halde başka bir markanın telefonunu kullanıyor.

Guardian'ın röportaj yaptığı Schmidt, QWERTY klavyeli BlackBerry seviyor ve onu kullanıyor. Her ne kadar akıllı telefonlarda dokunmatik ekranlar ile kulanım kolaylaşsa da fiziksel tuş takımlarının da bazı avantajları bulunuyor. Mesela çok yazan biri için fiziksel klavyeli bir telefon ile yazı yazmak dokunmatik telefonla yazmaya göre daha kolay.

1364020904_google-eric-schmidt-north-korea-china1.jpg

Bu durumda aklımıza şöyle bir soru geliyor; Peki Android cihazlarda neden QWERTY klavye bulunmuyor? Aslında Samsung'un Galaxy Pro ve Samsung Replenish gibi orta sınıf cihazlarında QWERTY klavye mevcut. Ancak bunlar pek bilinen cihazlar değil ve özellikleri de o kadar yüksek değil. Buna karşılık BlackBerry yüksek özellikli akıllı telefonlarında tam dokunmatik ve QWERTY klavye sunuyor. Mesela BlackBerry Z10 ve Q10 akıllı telefonlar.

Yorumlar
Misafir
ona bakarsanız steve wozniak Windows phone ios tan daha iyi demişti
Cevapla
iskender
bu ne perhiz bu ne lahana turşusu!!
Cevapla
remky
pazarda elma(apple) satan bi adam vardi o da android kullaniyordu;)
Cevapla
Misafir
qwrt le kapisirim dokunmatik daha hızlı
Cevapla
Misafir
hastasıyım bb nin super gercekten
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.