Mobil

Android'de Minecraft tehlikesi!

Android platformunda virüs içeren Minecraft eklentileri tespit edildi. Android'de Minecraft oynuyorsanız bu eklentilere dikkat edin.

Android'de Minecraft tehlikesi!

Milyonları kasıp kavuran Minecraft, hemen hemen neredeyse bütün platformlarda yer alıyor. Android platformunda da yer alan Minecraft, şimdi de hackerların hedefi oldu. Android'de Minecraft için geliştirilen eklentilerin büyük bir bölümünün kötücül yazılım barındırdığı tespit edildi.

Google Play’de yer alan 87 sahte mod uygulamasının reklam ve dolandırıcılık tehditi taşıdığı ortaya çıktı. Şu ana kadar Google Play'den 990 bin kullanıcı bu Minecraft modlarını indirmiş.

Reklam indirmeye (Ad-displaying downloader) odaklanan kötü amaçlı zararlı uygulamalar “Android/TrojanDownloader.Agent.JL” olarak etiketlendi. Bu zararlı truva atını içeren 14 sahte uygulama 80 bin defa indirilmiş görünüyor. 

1492672617_1492670968sahtemodlar1.png

Kullanıcıları sahte web sitelerine yönlendiren zararlılar “Android/FakeApp.FG “olarak etiketlendi. Bu zararlıyı içeren 73 uygulama var. Uygulamalar toplamda 910 bin defa indirilmiş görünüyor.

1492672580_1492670963sahtemodlar3.png

Söz konusu uygulamalar başlatıldığında, istenilen modu yüklemek için buton içeren bir ekran çıkıyor. Butona tıklandığında ise herhangi bir mod indirilmiyor bunun yerine kötücül yazılım içeren web sayfalarına yönlendirme yapılıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.