Mobil

Android'den rekor üstüne rekor!

Android, mobil cihaz aktivasyonu ile önemli bir rakam elde etti.


Android, şuan için mobil dünyanın lider mobil işletim sistemi olarak biliniyor. Mobil işletim sistemi 500 Milyon mobil cihaz aktivasyonu ile önemli bir rakam elde etmiş oldu. Android'li cihazlarda günlük etkinleştirilen telefon sayısı rekor sayıya ulaştı.

Google'ın bir ürünü Android, bu alanda diğer mobil işletim sistemi markalarının en büyük rakibi. Android işletim sistemi geniş bir alanda kullanıcılara ulaşıyor ve bugüne kadar etkinleştirilmiş cihazı sayısı 500 milyonu geçtiği açıklandı.

1347520651_androidapps.jpg

Bu açıklamayı Google Android ürün yöneticisi Hugo Bara Google+ üzerinden yaptı ve bu bilgilerin yanı sıra  Eric Schimidt'in Motorola etkinliğinde belirttiği günlük 1.3 Milyon Android cihazı etkinleştirmesi sayısını da doğrulandı.

Daha öncede Şubat ayında günlük 850.000 Android cihazı etkinleştirmesinin yapıldığı açıklamasını yapan Android bölümü yöneticisi Andy Rubin, toplam sayının 300 milyonu geçtiğini söylemişti. Google I/O etkinliğinde ise bu sayı 1 milyon olarak tekrar açıklanmıştı.

Yorumlar
sander
Aslan kim tutar seni be.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.